De waarde van menselijke verbinding in het bedrijfsleven
De kracht van vragen en menselijke verbinding.
Als coach kom ik in aanraking met allerlei mensen en vraagstukken.
Professioneel en privé ervaren mensen stress, angst, onzekerheid en vragen mij vaak ‘wat moet ik doen’ ‘wat is de volgende stap of oplossing’.
+ hoe breng ik mijn bedrijf naar de volgende fase
+ hoe ga ik om met chaos in een team
+ hoe krijg ik meer gedaan
+ hoe zorg ik voor balans
Soms hopen ze op kant en klare stappen plannen naar succes & geluk.
Wat ik doe? Ik stel vooral vragen. Ik vertel hè-le-maal niets.
Dat lijkt wellicht waardeloos. Waar betaal je dan voor?
Geen enkel antwoord is voor alle situaties dezelfde oplossing.
Daarom geef ik weinig advies of antwoorden. JIJ weet HET beste antwoord. Jij bent de expert in jouw bedrijf. De hoofdpersoon in jouw leven.
Jij schrijft het script.
Als het goed is dan…
Het goede nieuws: de oplossing is al heel dichtbij.
En het slechte nieuws? Je hebt de juiste vraag nog niet gesteld.
Heel eerlijk, vroeger zag ik het belang van softskills skills niet zo in. Ik was bang om dom te zijn als ik niet heel goed werd in data analyse en het bouwen van dashboards en specifieke skills onder de knie kreeg. Wat deed ik er anders toe?
!! Nu besef ik mij dat menselijke verbinding ongeveer het ENIGE is dat ons onderscheidt van robots en automatisering. Iets wat er in veel banen al aan komt of is. Het is dé manier om waarde te leveren !!
Vragenstellen en met elkaar verbinden is blijkbaar een schaars goed geworden. Ik zie steeds vaker dat we ons afzonderen, het wiel alleen uitvinden, invullen wat de ander denkt en oordelen ipv willen begrijpen.
We komen niet vooruit, we lopen vast, we voelen ons leeg.
Dat heeft op grote en kleine schaal invloed.
+ op onze emoties
+ op onze kostbare tijd
+ op onze relaties
+ op onze gezondheid
+ op ons vertrouwen in onszelf en de ander
Wist je dat baby’s dood zouden gaan als ze nooit menselijk contact zouden hebben/liefde ervaren? (Daar zijn helaas onderzoeken naar gedaan..)
Wat ik wil zeggen: Wij mensen hebben elkaar nodig. Gun jezelf en de ander daarom dat ECHTE contact.
+ kijk elkaar is echt aan
+ stel vragen
+ wees aanwezig
Je bent van meerwaarde als je leert verbinden. We willen veel te veel alleen doen en oplossen ‘dan zijn we onafhankelijk’ en ‘dan ben je pas echt gelukt’.
Maar besef, wij zijn één geheel. Verbinding is belangrijker dan ooit. Ja, je moet voor jezelf kunnen zorgen, maar je hebt elkaar nodig.
+ op het werk
+ thuis
+ in de maatschappij
Leer weer verbinden.
+ als leider
+ als collega
+ als mens
Dat doe je door te willen begrijpen ipv begrepen te willen worden.
Je zult zien dat het weer gaat stromen. En er juist ruimte ontstaat voor jou.
Wij zijn één (geheel). Als je dit beseft, kun je pas echt ontvangen.
#vragen #menselijkeverbinding #polarisatie #liefde #geluk #stress #groeifase #verandering #zelfredzaam #gezondheid #businesscoach #leiderschap #overvloed #abundance #perspectief #coaching #samen #focus #groei
